Bloom

Bloom to lampa wisząca powstała z kaskady kryształowych kwiatów w kształcie klepsydry. Światło przenika od wewnątrz poprzez kryształowe płatki tworząc niepowtarzalną atmosferę, a to dzięki pomysłowi Ferrucio Laviani . Bloom składa się z korpusu wykonanego z okrągłych profili z poliwęglanu całkowicie pokrytego małymi kwiatuszkami o podwójnej koronie. Rezultatem jest lampa produkowana przemysłowo  odznaczająca się formą i złożonością stylistyczną unikalnego wyrobu rzemieślniczego. Szereg małych żarówek umieszczonych na wewnętrznym korpusie emanuje za pośrednictwem płatków świetlny strumień, który odbija się o ich żłobioną powierzchnię i wytwarza tysiące odblasków. Lampa dostępna w wyrafinowanej barwie przeźroczystego kryształu, w matowych kolorach bieli lub czerni lub w prowokacyjnym zestawie różu z czernią, Bloom to nowa koncepcja tradycyjnego żyrandola, z dodatkiem specjalnego smaku. Dzieło sztuki, które samodzielnie urządza i wypełnia salę, tworząc atmosferę „wspaniałej wspaniałości”. Teraz kolekcję uzupełniają nowe lampy wiszące Bloom w eliptycznym kształcie. Materiał: Korpus – przeźroczysty lub barwiony w masie poliwęglan. Kwiaty – Tworzywo technopolimerowe i termoplastyczne barwione w masie. Wymiary:   klasyczny żyrandol 70 cm h, średnica 53 cm, długość kabla 80-240 cm; nowe eliptyczne lampy śred. 28 cm, 19cm h, dł. kabla 29-219 cm śred. 53 cm, 35 cm h, dł. kabla 45-235 cm.

Projekt: Ferruccio Laviani

Bloom

Produkt: Bloom
Kategoria: Oświetlenie / Wiszące
Producent: Kartell

Zobacz Bloom w ATAK DESIGN!

Dobry design nie tworzy się sam. Za każdym projektem stoją ludzie, którzy niejednokrotnie pracowali wiele lat by powstało krzesło, stół, lampa czy fotel. Między innymi dlatego zawsze oferujemy wyłącznie oryginalne produkty - ich Twórcom w hołdzie. Zobacz naszych ulubionych designerów i ich dzieła: Alberto Meda, Arne Jacobsen, Charles i Ray Eames.
Wybierając produkty wysokiej jakości, dobrze zaprojektowane zmieniasz świat na ładniejszy (to oczywiste…), bardziej ekologiczny (dobrych mebli się nie wyrzuca), wygodniejszy (dobry design to także ergonomia). Spróbuj - warto!

Jeśli chcesz odmienić swój dom lub swoje biuro koniecznie wybierz oryginalne meble designerskie - zyskasz dużo więcej niż tylko doskonały wygląd i najwyższą jakość.

Comments are closed.