Akari Light Sculpture

W 1951r. amerykańsko-japoński artysta i designer Isamu Noguchi rozpoczął projektowanie Akari Light Sculptures – w sumie powstało ponad 100 ręcznie wykonanych lamp zarówno biurowych, stojących jak i kinkietów. Słowo „akari” po japońsku oznacza światło, błysk i tak właśnie zatytułowana jest kolekcja. „Światło z lamp akari to jak promienie słońca przefiltrowane przez papier shoji. Surowa elektryka przetransformowana jest poprzez magię papieru w światło słoneczne wypełniające wnętrze w nocy.” – Isamu Noguchi Jeśli chcesz poznać wymiary konkretnej lampy napisz do nas

Akari Light Sculpture

Produkt: Akari Light Sculpture
Kategoria: Oświetlenie / Stołowe
Producent: Vitra

Zobacz Akari Light Sculpture w ATAK DESIGN!

Dobry design nie tworzy się sam. Za każdym projektem stoją ludzie, którzy niejednokrotnie pracowali wiele lat by powstało krzesło, stół, lampa czy fotel. Między innymi dlatego zawsze oferujemy wyłącznie oryginalne produkty - ich Twórcom w hołdzie. Zobacz naszych ulubionych designerów i ich dzieła: Alberto Meda, Arne Jacobsen, Charles i Ray Eames.
Wybierając produkty wysokiej jakości, dobrze zaprojektowane zmieniasz świat na ładniejszy (to oczywiste…), bardziej ekologiczny (dobrych mebli się nie wyrzuca), wygodniejszy (dobry design to także ergonomia). Spróbuj - warto!

Jeśli chcesz odmienić swój dom lub swoje biuro koniecznie wybierz oryginalne meble designerskie - zyskasz dużo więcej niż tylko doskonały wygląd i najwyższą jakość.

Comments are closed.